2010年 Mazak VCN 510C-II Nexus 加工中心
Mazak VCN 510C-II Nexus
出厂年份
2010
状况
二手
位置
Bristol 联合王国
2010年 Mazak VCN 510C-II Nexus 加工中心 Mazak VCN 510C-II Nexus
more Images
Mazak VCN 510C-II Nexus
Mazak VCN 510C-II Nexus
Mazak VCN 510C-II Nexus
Mazak VCN 510C-II Nexus
Mazak VCN 510C-II Nexus
Mazak VCN 510C-II Nexus
机器数据
机器名称:
制造商:
Mazak
型号:
VCN 510C-II Nexus
出厂年份:
2010
状况:
二手
价格和位置
位置:
Bristol, UK 联合王国
拨打
优惠详情
广告编号:
A21196480
参考编号:
cmu/0533
更新:
描述
Specification:
Control System: Mazatrol Matrix Nexus
Table Size: 1300 mm x 550 mm
Maximum Table Load:1200 kg
Gbsdpfxsyh N Aaj Ah Nel
X-Axis Travel: 1050 mm Y-Axis Travel: 510 mm Z-Axis Travel: 510 mm
Spindle Speed: 12000 RPM Spindle Taper: BT40 Spindle Motor: 18.5 kW
Tool Storage Capacity: 30 tools (Standard)
Tool Change Time (Chip-to-Chip):
Rapid Traverse (X/Y/Z): 36 m/min
Weight: ~ \(6900\) - \(7100\) kg
Machine Dimensions 3870 x 2819 x 2842mm