Jungheinrich EFG 220 GE120-480DZ
VB 不含增值税
出厂年份
2018
状况
二手 (完全功能)
位置
D- Eckental 德国
more Images
机器数据
机器名称:
电动三轮叉车
制造商:
Jungheinrich
型号:
EFG 220 GE120-480DZ
机器编号:
FN568605
出厂年份:
2018
状况:
二手
功能性:
完全功能
运行小时数:
2,737 h
价格和位置
VB 不含增值税
出租:
可能
卖方所在地:
Schlehenstrasse 13, 90542 D- Eckental, 德国 德国
拨打
技术细节
额定载荷:
提升高度:
自由提升:
燃油类型:
电动
桅杆类型:
三重式 (triplex)
建筑高度:
叉架宽度:
980 毫米
叉长:
空载重量:
总长度:
驱动类型:
Elektro
施工宽度:
优惠详情
广告编号:
A21914528
参考编号:
345
更新:
描述
Electric 3-wheel forklift
Chassis number: FN568605
Load center: 500 mm
Fork width: 100 mm
Fork thickness: 40 mm
ISO class: ISO Class 2 = 1,000 - 2,500 kg
Gbsdpfx Ahey R E Sas Nsl
Mast type: Triplex
Technical condition: very good
Front tires type: superelastic
Front tires size: 200-50/10
Front tires condition: 40 - 60%
Rear tires type: superelastic
Rear tires size: 140-55/9
Rear tires condition: 20 - 40%
Battery voltage: 48V
Battery capacity: 750Ah
Battery manufacturer: Jungheinrich
Battery type: PzS
Battery year: 2018
Battery condition: 60 - 80%