Citizen BNE-51MSY
Citizen BNE-51MSY
出厂年份
2018
状况
二手
位置
荷兰 荷兰
Citizen BNE-51MSY Citizen BNE-51MSY
more Images
Citizen BNE-51MSY
Citizen BNE-51MSY
Citizen BNE-51MSY
Citizen BNE-51MSY
机器数据
机器名称:
Citizen BNE-51MSY
制造商:
Citizen
型号:
BNE-51MSY
出厂年份:
2018
状况:
可投入使用(二手)
价格和位置
位置:
, 荷兰 荷兰
拨打
技术细节
主轴速度(最大):
X轴行程:
195 毫米
Y轴行程:
80 毫米
Z轴移动距离:
380 毫米
主轴电机功率:
总重量:
控制器制造商:
MITSUBISHI
控制器型号:
M730VS
轴数:
8
优惠详情
广告编号:
A21582758
参考编号:
NL-TUR-CIT-2018-00001
更新:
描述
This 8-axis Citizen BNE-51MSY was manufactured in 2018. It features a maximum bar diameter of Ø 51 mm and a spindle speed of 5,000 min-1. The machine includes 12 turret stations and a slide stroke of 195 mm in the X1 direction. If you are looking to get high-quality turning capabilities, consider the Citizen BNE-51MSY horizontal turning machine we have for sale. Contact us for further details.
• Maximum Bar Diameter (SP1): Ø 51 mm
• Maximum Bar Diameter (SP2): Ø 51 mm
• Spindle Speed (SP1/SP2): 5,000 min-1
Godpfsywy Shsx Ah Nebl
• Spindle Motor (SP1): 15/11 kW (15min./cont)
• Spindle Motor (SP2): 7.5/5.5 kW (15min./cont)
• Turret Stations: 12 ST. (HD1) / 12 ST. (HD2)
• Revolving Tool Motor: 2.2 kW
• Revolving Tool Torque: 20 Nm
• Revolving Tool Speed: Max. 6,000 min-1
• Slide Stroke (X1/Z1): 195 mm / 380 mm
• Slide Stroke (X2/Z2): 195 mm / 175 mm
• Slide Stroke (Y1): 80 (± 40) mm
• Slide Stroke (B): 450 mm