Genox GXC1600T
出厂年份
2026
状况
全新 (完全功能)
位置
Stockport 联合王国
重型制粒机 Genox GXC1600T
重型制粒机 Genox GXC1600T
重型制粒机 Genox GXC1600T
重型制粒机 Genox GXC1600T
more Images
YouTube video
Genox GXC1600T
Genox GXC1600T
Genox GXC1600T
Genox GXC1600T
机器数据
机器名称:
重型制粒机
制造商:
Genox
型号:
GXC1600T
出厂年份:
2026
状况:
新的
功能性:
完全功能
价格和位置
位置:
Stockport, United Kingdom 联合王国
拨打
技术细节
转子直径:
660 毫米
转子宽度:
优惠详情
广告编号:
A21902288
参考编号:
GXC1600T-5-26
更新:
描述
110kW Drive Motor with outboard rotor bearings (132kW & 160kW drive options are available), heavy duty precision machined rotor, and 480rpm operating speed as standard.
Gjdpfx Aey Rp Tush Nobl
1,600mm wide x 660mm diameter cutting chamber with a choice of either a 5 row or 7 row V Cutting Rotor. Two rows of counter knives are mounted in the chamber and as an option a third row can be mounted in the throat of the machine to increase cutting efficiency.
All knives are manufactured from Vacuum Heat Treated D2 Tool Steel.
Output size is controlled by replaceable screens mounted beneath the rotor shaft - sizes supplied as required (4mm-50mm).